Сайт дитячого садочка №179 м. Києва

Профілактика грипу

Перша частина: Організаційні заходи

Оскільки гріпп- це повітряно-крапельна інфекція, потрібно захищати дихальні шляхи від потрапляння в них вірусу. Тому необхідна медична маска. Маски бувають одноразового та багаторазового використання. Одноразові маски захищають від вірусів приблизно протягом 3 годин, потім вони стають проникними для вірусів і бактерій. Багаторазові маски повинні складатися з 4 (як мінімум) шарів марлі. Кожні 3 години таку маску необхідно прасувати гарячою праскою з отпарівателем. Будинки маску повинен носити здоровий, а не хворий!

Носовички повинні бути одноразовими! Паперовими! При сморкании в тканинні хустки ми дозволяємо вірусам бактеріям затриматися і розмножитися, а при наступному користуванні цим же тканинним хусткою, ми активно вдихаємо інфекцію. Отже, сякатися, чхати і кашляйте тільки в паперові серветки, а потім негайно викидайте їх.
Частіше мийте руки, не їжте немиті фрукти-овочі, не тріть очі немитими руками. Дотримуйтесь чистоти. Проводьте щоденне вологе прибирання будинку, часто провітрюйте квартиру. Виходьте на свіже повітря, але в масці !!!
Грип страшний своїми ускладненнями, тому не треба здійснювати подвиги.
Чи відчуваєте, що захворіли – залишайтеся вдома, викликайте лікаря. Чи не заражайте інших, не піддавайте небезпеки себе !!!

Друга частина: симптоми грипу

Різке, раптовий початок. Озноб (трясе, зуби стукають, холодно). Хочеться сісти, ще краще – лягти. Болить голова, болять м’язи, при дотику до оголених частин тіла – болить шкіра (це називається гіперестезія), болять і червоніють очі, червоніє обличчя. Катаральні явища (нежить, кашель, біль у горлі) з’являються пізніше, як правило, на 2-3 добу. Кашель при грипі хворобливий.

Третя частина: Що робити, якщо Ви або Ваші рідні захворіли?

 1. Залишитися вдома. Викликати лікаря (або звернутися до кабінетів грипу). при поганому самопочутті – лягти в ліжко. Температуру до 38 градусів не збивати!
  При такій температурі швидше виробляються власні фактори захисту.
  Пам’ятайте: тільки на П’ЯТИЙ день захворювання грипом у людини починає формуватися повноцінний імунна відповідь. Отже, з дому – ні ногою!
  Лежати, приймати ліки, пити рідину, за бажанням і по самопочуттю – злегка їсти, контролювати температуру тіла.

 1. У будь-якому випадку: ВСЕ ПРИЗНАЧЕННЯ РОБИТЬ ЛІКАР !!!

  Самолікування – суворо протипоказано! Обов’язковий огляд лікаря! При тяжкому перебігу – швидка, швидка, госпіталізація.

  Четверта частина: 6 міфів про грип.

  МІФ №1. При температурі потрібно робити оцтові обгортання

  Ні в якому разі. З тієї ж причини, що і горілчані розтирання: дитяча шкіра сильно вбирає все, що на неї наносять, і до інфекції приєднується оцтове отруєння або навіть алкогольне сп’яніння. Тому ніколи ні горілкою, ні оцтом розтирала малюка.
  МІФ №2. Для профілактики грипу потрібно давати антибіотики
  Антибіотики при грипі (якщо немає бактерійну інфекцію) протипоказані, тому що на віруси не діють.
  МІФ №3. У кімнаті малюка з температурою має бути тепло
  Ні. Якщо в кімнаті буде тепло, організм перестане з диханням віддавати зайве тепло, тобто підвищену температуру, і навпаки: буде прохолодно – температура буде “йти”. Тому в кімнаті має бути близько 18 * С. Щоб не заморозити дитини, він повинен бути тепло одягнений.
  МІФ №4. Ефективне лікування лихоманки – клізма з холодною водою
  Навпаки. Будь-холод при контакті з тілом викликає спазм судин шкіри, а при спазмі віддача тепла зменшується, воно накопичується в тілі і відбувається перегрів. З цієї ж причини не можна робити холодні обгортання і використовувати вентилятор.
  МІФ №5. Грип швидше пройде, якщо робити гірчичники і банки
  Те, що ці відволікаючі процедури допомагають – не доведене. Єдине, від чого малюкові після них стає легше, це від того, коли їх знімають.
  МІФ №6. Від нежитю лікує солоний розчин
  Тільки в дуже слабкої концентрації – як у фізіологічного розчину, який можна придбати в аптеці (це розчин з 0,9 г солі на літр води). Якщо ж концентрація буде більше, як це найчастіше і роблять домашні “лікарі”, то слизова носа пересушиться, і закладеність носа з часом посилиться.


  Підготувала ст.медсестра Анастасьєва І.В.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *