Сайт дитячого садочка №179 м. Києва

Профілактика Кору

ПРОФІЛАКТИКА КОРУ

Пам’ятка для населення

               Кір – гостре інфекційне захворювання, що характеризується підвищенням температури до 38-40 ° С, загальною інтоксикацією, запальними явищами з боку слизових очей, носоглотки, верхніх дихальних шляхів, поетапним появою висипу.

                Збудник кору – вірус, у зовнішньому середовищі не стійкий: гине при кімнатній температурі протягом 5-6 годин, під впливом сонячного світла, ультрафіолетових променів, при нагріванні до 50˚ С.

                Резервуар і джерело інфекції – хвора людина.  Заразливість хворого становить 8-10 днів.

       Природна сприйнятливість людей дуже висока, після захворювання виробляється імунітет на все життя.  Повторні захворювання на кір вкрай рідкісні.

Поширення вірусу відбувається повітряно-крапельним шляхом, з крапельками слини, при чханні, кашлі, розмові.  З потоком повітря вірус може розноситися на значну відстань.  Зараження може відбутися при вдиханні повітря в приміщенні, де незадовго до цього перебував хворий на кір.  Якщо людина не хворіла на кір або не була щеплена від цієї інфекції, то після контакту з хворим зараження відбувається практично в 100% випадків.

               Висока і загальна сприйнятливість до кору в поєднанні з легкістю передачі збудника обумовлює її широке поширення, в першу чергу серед дітей.

 Останнім часом у зв’язку з масовою протикірної імунізацією дітей все частіше стали хворіти на кір дорослі, відмінною рисою захворювання у дорослих є виражена інтоксикація.

Клінічна картина – інкубаційний (прихований) період в середньому 9 днів, максимальний – 21 день.  Виділяють три періоди перебігу інфекції:

 – катаральний період (період запалення);

 – період висипань;

 – період реконвалесценції (період одужання).

 Катаральний період починається гостро.  З’являються загальне нездужання, головний біль, зниження апетиту, порушення сну.  Підвищується температура тіла, при важких формах вона досягає 39-40˚ С. З перших днів хвороби відзначають нежить з рясними слизовими виділеннями.  Розвивається сухий кашель, у дітей він часто стає грубим, «гавкаючим», з’являються осиплість голосу, почервоніння слизових століття, світлобоязнь.

                В цілому катаральний період триває 3-5 днів, у дорослих іноді затягується до 6-8 днів.

 Для періоду висипання характерно поява  висипу що зливається у вигляді плям рожевого або червоного кольору.

                 У перший день елементи сипу з’являються за вухами, на волосистій частині голови, на обличчі і шиї, верхній частині грудей;

                На другий день висипання висип покриває тулуб і верхню частину рук;

                На третю добу елементи висипу виступають на нижніх кінцівках, а на обличчі бліднуть.

                Період висипання супроводжує посилення катаральних явищ – нежиті, кашлю, сльозотечі, світлобоязні;  температура тіла висока.

                Період реконвалесценції (період одужання) проявляється поліпшенням загального стану.  Нормалізується температура, поступово зникають катаральні симптоми.  Елементи висипу бліднуть і зникають.  Після її зникнення можна спостерігати лущення шкіри, в основному на обличчі.

                Ускладнення при кору – запалення легенів, носоглотки, кон’юнктиви, можливий розвиток отиту.

 Якщо Ви або Ваша дитина все ж захворіли, необхідно:

 – терміново звернутися за медичною допомогою;

 – не відвідувати поліклініку самостійно, а дочекатися лікаря;

 – до приходу лікаря звести контакти з родичами, знайомими та іншими людьми до мінімуму;

 – при кашлі та чханні прикривати рот і ніс, використовуючи носову хустку або серветку, частіше мити руки водою з милом;

 – використовувати засоби захисту органів дихання (наприклад, маску або марлеву пов’язку);

 – не займатися самолікуванням!

 Профілактика кору.  Вирішальним, доступним і ефективним методом боротьби з інфекцією є вакцинація.

                Відповідно до Національного календаря профілактичних щеплень планова вакцинація дітям проти кору проводиться в віці 12 місяців і повторно – в 6 років. Також повинні щепитися дорослі віком 18-35 років, які не хворіли на кір, які не щеплені раніше або не мають відомостей про вакцинацію проти кору (імунізація проводиться дворазово з інтервалом не менше 3-х місяців між щепленнями).

                Вакцинація необхідна всім контактували з хворим на кір, у яких немає достовірних відомостей про зроблене щеплення проти кору або перенесеної в минулому кору.

                Вакцини проти кору створюють надійний імунітет, що зберігається більше 20 років.  Вакцинація попереджає розвиток кору, навіть якщо вона проведена під час погіршення епідемічної ситуації.

Пам’ятка для батьків «Профілактика кору»

                Кір – вірусна інфекція, для якої характерна дуже висока сприйнятливість.  Якщо людина не хворіла на кір або не була щеплена від цієї інфекції, то після контакту з хворим зараження відбувається практично в 100% випадків.  Вірус кору відрізняється дуже високу летючість.  Вірус може поширюватися по вентиляційних трубах і шахтам ліфтів – одночасно хворіють діти, які проживають на різних поверхах будинку.

                Період від контакту з хворим на кір і до появи перших ознак хвороби триває від 7 до 14 днів.

                Захворювання починається з вираженого головного болю, слабкості, підвищення температури до 40 градусів С. Трохи пізніше до цих симптомів приєднуються нежить, кашель і практично повна відсутність апетиту.  Дуже характерно для кору поява кон’юнктивіту – запалення слизової оболонки очей, яке проявляється світлобоязню, сльозотечею, різким почервонінням очей, а в подальшому – появою гнійних виділень.  Ці симптоми тривають від 2 до 4 днів.  На 4 день захворювання з’являється висип, яка виглядає, як дрібні червоні цятки різних розмірів (від 1 до 3 мм в діаметрі), зі схильністю до злиття.  Висип виникає на обличчі та голові (особливо характерно поява її за вухами) і розповсюджується по всьому тілу протягом 3-4 днів.  Для кору дуже характерно те, що висип залишає після себе пігментацію (темні цятки, що зберігаються кількох днів), яка зникає в тій же послідовності, як з’являється висип.

                При захворюванні на кір можуть виникати досить серйозні ускладнення.  В їх число входять запалення легень (пневмонія), запалення середнього вуха (отит), а іноді і таке грізне ускладнення як енцефаліт (запалення мозку).

 Необхідно пам’ятати про те, що після перенесеного кору протягом досить тривалого періоду часу (до 2-х місяців) відзначається пригнічення імунітету, тому дитина може захворіти будь-яким простудним або вірусним захворюванням, тому потрібно оберігати його від надмірних навантажень, по можливості – від  контакту з хворими дітьми.

                Після кору розвивається стійкий довічний імунітет.  Всі перехворіли на кір стають несприйнятливі до цієї інфекції.

                Єдиним надійним захистом від захворювання є вакцинація проти кору, яка включена в Національний календар щеплень

2 thoughts on “Профілактика Кору”

  1. Доброго дня!
    А яким чином можно зареєструвати на вашому сайті мою дитину до черги в дитячий садок?
    З повагою,
    Людмила.
    т. 0971404674

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *